انواع روش های فالوپلاستی

انواع روش های فالوپلاستی

فالوپلاستی دوطرفه کشاله ران ( فلپ SCIP )

فالوپلاستی ساعد دست

فالوپلاستی فلپ ازجلوی ران ( ALT )

فالوپلاستی فلپ عظله زير بقل ( لاتيسيموس دورسي )

فالوپلاستی فلپ از ساق پا ( فيبولا )

فالوپلاستی فلپ شكمی كه از زير ناف خط وسط گرفته می شود

بعضی از افراد نیز خود را کاندیدای مناسبی برای فالوپلاستی دوطرفه کشاله ران نمی‌دانند. مثلا در قسمت کشاله ران خود چربی بسیاری دارند (البته دکتر کیم در وبسایت خود نوشته‌اند که این عمل را می‌توانند بدون هیچ مشکلی برای افرادی که اضافه‌وزن زیادی دارند نیز انجام دهند، فقط کافی است پیش از عمل چند عکس از بدن متقاضی ببینند). می‌دانند که آلت تناسلی‌شان بعد از عمل قطور خواهد شد و شاید لازم شود یک یا چند مرحله عمل کاهش قطر آلت (لیپوساکشن) انجام دهند و متعاقباً ریسک آسیب به عروق خونی آلت را نیز بپذیرند. می‌دانند که اگر بخواهند عمل کاشت پینایل ایمپلنت نیمه‌سخت را نیز انجام دهند، آلت‌شان قطورتر نیز خواهد شد و همواره در حالت نیمه‌نعوظی قرار خواهد گرفت. یا این‌که مایل نیستند برای رسیدن به آلت تناسلی مطلوبشان چندین عمل جراحی انجام داده، یا عمل خود را به روشی انجام دهند که مطالعات گسترده و کافی روی آن صورت نگرفته است.
در نهایت این شما هستید که با توجه به شرایط و خواسته‌هایتان و با مشورت با جراح، تصمیم می‌گیرید که کدام‌یک از دو تکنیک فالوپلاستی ساعد دست و کشاله ران برایتان بهترین گزینه محسوب می‌شود. در پایان مقاله، لیستی از مقالات و مطالعاتی که در زمینه روش فالوپلاستی دوطرفه کشاله ران (روش دکتر کیم) انتشار یافته درج شده است که می‌توانید مطالعه کنید و تصاویر جراحی محدودی که از این تکنیک منتشر شده را نیز مشاهده نمایید.
به عنوان نکته پایانی مقاله؛ به خودتان فرصت بدهید و خودتان و نیازهایتان را بهتر بشناسید. انتظارات واقع‌بینانه‌ای از نتیجه عمل‌های جراحی داشته باشید. مطالعه کنید. تحقیق کنید. تصاویر جراحی متعددی ببینید و تجربیات جراحی فراوانی بشنوید. با جراح‌ها و افراد آگاه مشورت کنید. سوال بپرسید. لازم نیست حتماً یک‌شبه تکنیک جراحی مدنظرتان را انتخاب کنید. مطمئن باشید با شناخت بهتر خودتان و کسب آگاهی کافی پیرامون روش‌ها و تکنیک‌های مختلف جراحی، با خیال آسوده می‌توانید بهترین و مناسب‌ترین تکنیک جراحی را برای شخص خودتان انتخاب نموده و به احساس شادمانی جنسیتی دست یابید.
منبع: هلپ‌ترنس‌سنتر - شبکه اطلاع‌رسانی ترنسجندر و ترنزیشن https://helptranscenter.org/2020/08/16/1220/
دکتر شاهرخ سخائی
دکتر شاهرخ سخائی
بورد تخصصي جراحي كليه، فلوشيپ اندوارولوژي لاپاروسكوپي، فلوشيپ جراحي هاي پلاستيك و ترميمي ادراري تناسلي و تغييرجنسیت